Spacer do Jaskini Bielskiej

Długość 0,8 km, podejścia 134 m, czas 0:25 h

Jaskinia Bielska jest najciekawszym, udostępnionym do zwiedzania, obiektem tego typu w Tatrach. Korytarze i komory ukazują wielość specyficznych form skalnych, głównie naciekowych, a także wody podziemne w postaci jeziorek. Cała trasa jest oświetlona, zwiedzanie odbywa się z przewodnikiem i trwa ponad godzinę.

Eksportuj jako KML dla Google Earth/Google MapsOtwórz niezależną mapę w trybie pełnoekranowymUtwórz kod obrazkowy QR dla niezależnej mapy w trybie pełnoekranowymEksportuj jako GeoJSONEksportuj jako GeoRSSEksportuj jako ARML dla przeglądarki rozszerzonej rzeczywistości Wikitude
Jaskinia Bielska

ładowanie mapy - proszę czekać...

Jaskinia Bielska: 49.228724, 20.311435
Tatrzańska Kotlina: 49.229418, 20.317459
marker icon
Jak dojechać Otwórz niezależną mapę w trybie pełnoekranowym Eksportuj jako KML dla Google Earth/Google Maps
Jaskinia Bielska
Belianska jaskyna

Udostępniona po raz pierwszy do zwiedzania w roku 1882 stała się jedna z największych atrakcji Tatr Bielskich. Obecnie turyści mają udostępnione 1135 m podziemnych tras z różnicą poziomów 160 metrów. Oświetlone trasy biegną betonowymi chodnikami i schodami ubezpieczonymi poręczami. Zwiedzanie w grupach z przewodnikiem trwa około 70 minut.
what3wordsmap_symbol_red_21x21  
marker icon
Jak dojechać Otwórz niezależną mapę w trybie pełnoekranowym Eksportuj jako KML dla Google Earth/Google Maps
Tatrzańska Kotlina
Tatranska Kotlina

Początek szlaku żółtego prowadzącego do niedalekiej Jaskini Bielskiej oraz początek czarnego szlaku łącznikowego, prowadzącego do niedalekiego rozdroża Tatrzańska Kotlina - Czarda, skąd zaczynają się szlaki niebieski do Tatrzańskich Żłobów i zielony do Doliny Białych Stawów.nGłówną atrakcją tej niewielkiej uzdrowiskowej miejscowości nad Bielskim Potokiem jest Jaskinia Bielska.
what3wordsmap_symbol_red_21x21  

Do Jaskini Bielskiej prowadzi wygodną drogą leśną szlak żółty z osady Kotlina Tatrzańska. Szlak zakosami pokonuje zbocze Kobylego Wierchu. Dojście zajmuje około 20 minut.

W listopadzie i grudniu jaskinia jest zamknięta. Szczegóły dotyczące zwiedzania znaleźć można na stronie: Jaskinia Bielska: http://www.ssj.sk/pl/jaskyna/2-jaskinia-bielanska

fot: Sabrasas Creative Commons
By Petr Vilgus – Own work, CC BY-SA 3.0, Link

No Comments Yet

Comments are closed